• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Muzeum w Waterford

Główna atrakcją miasta Waterford jest muzeum, które ukazuje historię miasta od czasów wikingów do dnia dzisiejszego.


Jeśli w miejscowości Waterford ktoś trafi do XIX-wiecznego magazynu The Granary przy Merchamts Quay, w której swą siedzibę na biuro informacji turystycznej, pracownik tejże instytucji zapewne zaproponuje by przejść do mieszczącego się w tym samym budynku Waterford Treasures – muzeum miasta.

Wśród zabytków z czasów wikingów niewątpliwie zwracają na siebie uwagę pięknie rzeźbione grzebienie z jelenich rogów, bransoletki, drewniane toczone miski, wyroby ceramiczne czy skórzane obuwie. Wśród przypiekanych drobiazgów na oszklonych półeczkach podziwiać można XII-wieczną koronkowa broszkę, a także złote i srebrne igły i szpilki mniej więcej z tego samego okresu. Muzeum posiada sporo eksponatów z okresu anglonormandzkiego, np. cisowy pręt łuku z połowy XIII wieku, który jest jedynym na Wyspach Brytyjskich kompletnym łukiem średniowiecznym.

Ekspozycja zawiera również okazała kolekcję dokumentów królewskich z czasów średniowiecznych oraz z epoki Tudorów i Stuartów. Na uwagę zasługuje najstarsza znana panorama Waterford oraz Great Charter Roll z 1372 roku – manuskrypt z ilustracjami przedstawiającymi gubernatorów Irlandii, angielskich monarchów i burmistrzów.

źródło: www.przewodnik.onet.pl

  • Komentarze
ADAM
2014-08-01 11:34
SERDECZNIE POLECAM ZWIEDZANIE WATERFORD.
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u