• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Muzyka celtycka

Muzyka celtycka? Wesoła, skoczna, energetyczna, przenosząca w świat magów i elfów! Ale czy muzyka wywodząca się ze starych, celtyckich źródeł może jeszcze dziś zabrzmieć w sposób tradycyjny?


Wieki temu starożytni Celtowie mieli swoje charakterystyczne, unikatowe style muzyczne, którym byli wierni. Wystarczyło wsłuchać się w melodię, zamknąć oczy, by w jakimkolwiek zakątku świata poczuć się jak na szmaragdowej wyspie.


Współczesna muzyka celtycka wzorowana jest na folku Irlandii i Szkocji. Do instrumentów wykorzystywanych przez muzyków należą m. in. akordeon, bodhran, buzuki, harfa, harmonijka ustna, tin whistle czy dudy. Ostatni z nich znany jest w Polsce pod błędną nazwą „kobza”. Jest to związane z tym, że w niektórych regionach Polski dudy nazywane są „kozą”.


Jedną z najbardziej znanych ludowych piosenek irlandzkich jest melodia „Whiskey in the Jar” dziś kojarzona najczęściej z wykonaniem Metallicy.


Obecnie muzykę celtycką wykonują muzycy różnych narodowości. Ale jeśli ktoś chce usłyszeć tradycyjne brzmienia to najlepiej udać się do Irlandii. Może się zdarzyć, że przez zupełny przypadek trafimy do maleńkiej wioski, gdzie nieznani światu wykonawcy muzyki celtyckiej przeniosą nas na tereny zielonej wyspy sprzed kilkunastu wieków.

źródło: www.wikipedia.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u